День Української мови та писемності

Солов'їну, барвінкову,
колосисту – на віки –
українську рідну мову
в дар мені дали батьки.
Берегти її, плекати
буду всюди й повсякчас,
бо ж єдина – так, як мати,
мова в кожного із нас!
Оксана Забужко

Українська мова є одним з найцінніших надбань нашої державності. Мова є ознакою, що дає нам право називатися нацією. Вона – наша найбільша народна цінність, скарбниця духовних надбань, життєвого досвіду, праці та творчості багатьох поколінь.

9 листопада у нашій країні святкують День української писемності та мови, який щорічно відзначають у День пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято було встановлено у 1997 році указом Президента.

Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності, а в школах, окрім цього, проводять тематичні уроки з української мови та літератури.

Окрім того, щороку, починаючи з 2000-го, в День української писемності та мови в Україні стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

В Пузняківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів, приурочених цьому святу.

Вчителі мови та літератури Русин Т.В., Тороні О.В., Бабіля М.П. в 5-9 класах провели цикл уроків «Рідна мова - серця мого подих», де учні відгадували загадки, ребуси, кросворди, виконували цікаві вправи.

Старшокласники та учителі школи Магдалина Бабіля та Ольга Тороні долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Учні 3-11 класів взяли участь у Міжнародному конкурсі знавців української мови ім.П.Яцика.

Бібліотекарем школи Мешко О.В. оформлено виставку книг: « Я люблю Українську мову».

Заснування Дня української мови – це лише проголошення благородної мети, а справжня настанова нам, українцям, шанувати рідне слово, любити рідну мову і вивчати її протягом усього життя! Пишаймося своєю Україною! Наша мова найкраща в світі!


Переглянути весь

ФОТОАЛЬБОМ

© Copyright PUZNedu 2022. Design & Development by EDweb

Пошук