Профілактика шкільного булінгу

Останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів та третирування у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного. За своєю сутністю – це специфічна форма агресивної поведінки, при якій сильніший (авторитетний) учень (або учні) систематично переслідує іншого (слабкого). Ситуація третирування не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», вона залучає інших однокласників, роблячи їх активними або пасивними учасниками цих відносин. Такі стосунки отримали назву шкільний булінг.

Для профілактики цього негативного соціального явища в Пузняківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів проводиться систематична просвітницька та профілактична робота. Зокрема, протягом лютого практичний психолог Хохол Марина Андріївна продовжила ознайомлення шкільної громади з поняттями «булінг», «третирування», «цькування» (висвітлення матеріалів на засіданнях методоб'єднань класних керівників, батьківських зборах).

Провела просвітницькі та профілактичні заходи серед дітей та учнівської молоді щодо попередження насильства: з учнями початкових класів було проведено заняття з елементаи тренінгу «Коло довіри» та перегляд мультфільму «Булінг у шкільному колективі»; з учнями 5-8 класів ули проведені заняття «СТОП булінг» та «Скажи – «НІ!» булінгу». З учнями 9-11 класу було проведено заняття «Шкільний булінг: причини виникнення та шляхи подолання». Також проводило анкетування учнів з метою визначення їх рівня обізнаності у питанні булінгу, тритирування та виявлення випадків насильства над дітьми.

Були розроблені пам’ятки для учнів «СТОП булінг!», «Як уникнути насилля», рекомендації для педагогів та батьків «Недопущення проявів жорстокості та насильства в освітньому середовищі», «Як розпізнати, що дитина стала жертвою булінгу».

Адміністрація школи, класні керівники, практичний психолог та педагоги працюють над формуванням правосвідомості і правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиток активності, самостійності, творчості учнів, створення умов для самореалізації особистості школярів. Створення у шкільному середовищі умов недопущення булінгу та відповідного середовища в установі для профілактики та боротьби з негативними соціально-педагогічними наслідками цього явища.

© Copyright PUZNedu 2024. Design & Development by EDweb

Пошук